X

Dotace až 80 % na ekologizaci průmyslových podniků

Z modernizačního fondu lze od 19. 7. 2021 čerpat dotaci na ekologizaci průmyslových podniků zařazených do systému EU ETS v celkové alokaci 7,4 miliardy Kč. Jsou otevřeny celkem tři výzvy, z nichž první dvě jsou určeny pro projekty s podporou do 15 miliónů eur s příjmem žádostí do 31. 1. 2022 a alokací 2,4 miliardy Kč, třetí výzva je pro projekty s podporou nad 15 miliónů eur s alokací 5 miliard Kč a příjmem do 31. 3. 2022.

Jsou podpořeny jak rekonstrukce, tak náhrada starého zdroje za nový, zavedení technologií využívajících vodík, aplikaci postupů, které zefektivní nakládání s energií nebo na snížení energetické náročnosti budov, v nichž výroba a zpracování probíhá. Jedná se například o projekty zaměřené na energetické využití „vlastní“ biomasy (odpadu z výroby) v rámci dřevozpracujícího průmyslu, na využití odpadního tepla z energeticky náročné výroby (sklářský, keramický, či hutní průmysl) pro další výrobní proces. Dotace jsou určené rovněž na modernizace a s tím spojené snížení energetické náročnosti výroby veškerého výrobního a zpracovatelského průmyslu (keramický a chemický průmysl, výrobu cementu, hutě apod.).

Výzvy budou uzavřeny po vyčerpání dvojnásobku alokace, proto s podáním žádosti neváhejte a kontaktujte nás pro nezávaznou konzultaci. Bližší informace ohledně podmínek a podporovaných opatřeních ZDE.